Portugal 2016

NAME                                  Oleg Volk

AGE                                      43

COUNTRY                           Portugal

MOBILITY PERIOD           5.12-18.12.2016

 

TESTIMONIAL

It would be useful for us, that you share with us and future interns your work experience.  You can write it in your mother tongue. Only printed version accepted.

Oma praktikat läbisin 5st detsembrist kuni 18 detsembrini Portugalis, linnas Barcelos, taastusravikeskuses Fisipadrao.

Keskuse peamised patsiendid olid aktiivse elustiiliga inimesed vanuses kuni 45 aastat. Taastusravi keskusesse pöördumise põhjuseks oli peamiselt sportimisel saadud traumad ja vigastused.
Keskuses on kasutusel järgmised protsedurid: DENS (dünaamiline elektroneurostimulatsioon), ultraheli, sooja ja külmaravi, nõelravi, massaaž, lümfidrenaaž, vaakumravi, jalgratta trenažöör, erinevad seadmed tasakaalu ja bilanssi tunnetuse arendamiseks ja parandamiseks, jooksurada.

Klientidega suheldes kasutasin inglise ja portugali keelt.

Üldised muljed praktikast ja tööst taastusravi keskuses on väga positiivsed.
Töö läbiviimise põhimõtted erinevad eesti taastusravi põhimõttetest. Nimelt kasutatakse rohkem passiivseid praktikaid – elektriravi, massaaž, külma- või sooja ravi. Seda huvitavam oli minulkasutada ja rakendada neid meetodeid mida olen õpinud EMTKs.  Keskuse juhataja, Jose Padrao, kuulas aktiivselt ja suure huviga arutas erinevad vigastuste ravi tehnikaid . Kuulas ära minu pakkumised, seletas oma teraapia nägemise.

Klientidega mugavamaks suhtlemiseks õppisin ära mõned vajalikud fraasid portugali keeles, mis soodustas ka kontakti ning usalduse loomist. Teise nädala teisel poolel usaldas juba juhata minule terve seanssi läbiviimist ning lubas kasutada ka harjutusi ja tehnikaid enda valikul.

Reisist rääkides peab kindlasti mainima ka suurepärast ekskursiooni programmi.  Vabapäevade jooksul saime tutvuda mõnede ajalooliste keskustega, nautida ilusaid portugali vaateid ja maastike.

Arvan, et praktikal viidud aeg oli väga kasulik nii professionaalse kui ka kultuurse poole pealt.