Töötajate õpiränne Maltale 2015

Malta on väga populaarne turismimaa ja hea paik hariduse omandamiseks. Eriline maiuspala inglise keelt kõnelevate inimeste hulgas, sest on Euroopa Liidu ainuke riik peale Inglismaa, kus riigikeeleks inglise keel.

Omapärane Eestist tuleva inimese jaoks on Malta kirikukoolide süsteem. Kõigepealt on eesti inimesel raske ette kujutada, et on võimalik  mahutada 1/3-le Hiiumaa suurusele maalapile 365 kirikut. Oleks ikka vahva küll, kui Eestimaal saaks ka iga päev külastada erinevat kirikut. Katoliikliku maana on kirik otseselt seotud ka noore põlvkonna kasvatamisega. Nimelt tegutsevad Maltal kirikukoolid, kus õppimine on tasuta ja kooli ülalpidamiskulud kaetakse annetustest kirikule.

Õpirände eesmärgiks oli tutvuda Malta haridussüsteemiga ja vahetada muljeid eelkõige kohalike erakooli juhtidega.

EMTK uue õppekava füsioterapeudi assistendi õpilastel avaneb tulevikus võimalus erialapraktikaks Maltal Inspire Therapy and Leisure Centre´s. Inspire keskuses on suurepärased võimalused basseini näol, füsioteraapia teenus, massööri teenused ning ka hipoteraapia.

Peale riikliku koolisüsteemi eksisteerib ja töötab Maltal edukalt ka terve rida erakoole. Kõige tuntumad ilmselt on Malta erakoolidest keeltekoolid, kuhu sõidetakse inglise keelt õppima üle kogu maailma. Tunnustustvääriv on AM Language School´is nende keeleõppe põhimõte, et keelt saab edukalt õpetad ikkagi eelkõige inimene, kes õpetatavat keelt räägib emakeelena. Paindlik õppekorralduse süsteem väärib järgimist! Kooli on oodatud kõik soovijad, olenemata vanusest või soost. Koolil on väljatöötatud süsteem õpilaste majutamiseks ja ka rakendamiseks vabatahtlikult tööle keeleõppe eesmärgil.

Koolide finantsiline toimetulek oleneb just eelkõige juhtide võimekusest haridusteenust müüa.

Keeleõppe korralduse näitel on võimalik võtta eeskujuks just nende huvitavat süsteemi mitmekesise hariduse müümist. Eeskujuks olid ka nende eeskujulikult väljaarendatud müügivõrk, kuhu oli kaasatud väga palju esindusi erinevatest riikidest!

Meie jaoks oli oluline, et avanesid nagu uued horisondid koostöö jätkamiseks erinevate õpirändeprojektide raames. Leppisime ideetasandil kokku, et kui peaks avanema võimalused õpetajate õpirände projekte rahastada, teeme kindlasti koostööd, et valmistada ette järgmist õpetajate arenguprojekti – õpetajad õpetamas välismaal. Kuna kool tegeleb nii üldkeele, kui ka erialase keele õpetamisega, oleks selline keeleõpe võõrkeelses keskkonnas parim võimalus õpetajate arendamiseks. See oleks esimene saam jätkata järgmise projektiga, kus õpetajad õpetavad välismaal ja selleks sai käesoleva õpirände käigus sõlmitud eelkokkulepped, kus EMTK õpetajad lähevad Malta International School of Beauty Therapy kooli õpetama Tai massaaži.  Malta iluteraapia koolile oli meeldivaks üllatuseks EMTK kingitusena saadud EMTK õpetajate kollektiivi poolt koostatud ja inglise keelde tõlgitud Tai massaaži õpik. Just see õpik saab aluseks ühise õppekava loomiseks ja EMTK õpetajate poolt läbiviidavate Tai massaaži lühikursuste ainekava koostamiseks Maltal.

Kokkuvõtteks tuleb tunnistada, et õpiränne Maltale oli igati sihipärane ja kasulik. Juba paar möödunud nädalat on andnud lisaks uusi kontakte ja kokkuleppeid, mis peaksid juba lähitulevikus viima asjaliku ja loodetavasti ka konstruktiivse koostööni
koolide vahel. Praeguseks on juba kavandatud Malta kooli kolleegide Eesti külastus, et leppida kokku tulevase koostöö üksikasjades.

inspire hobuneinspirevicky - am language school Sharon - international school of beauty therapy

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s