Sitsiilia 2019

Välispraktika Sitsiilias

Mina veetsin enda kolmenädalase rehabilitatsioonipraktika füsioteraapia keskuses nimega Studio Iannelli, Sitsiilias.

   

Praktika koht oli väga asjakohane ning õpetlik. Igapäevatööks oli aparatiivne masinravi, millega sooritati teraapilist ravi patsientidele. Kohapeal tehti masinatega magnet-, ultraheli-, laser-, elektri- ning tecar teraapiaravi. Samuti rakendati vahel manuaalteraapilisi võtteid patsiendile näiteks massaaž või aktiivsed-passiivsed harjutused.

Mida tublim ise oled, seda suuremad on ka õppevõimalused. See tähendab, et kui pidevalt küsid ja tunned ise ka huvi, mis seal toimub või kuidas miskit tehakse, siis saad ilmselt ka vastuse. Kui sa aga ise huvi ei tunne, võid kõik enda tööpäevad lihtsalt seina nühkides ja igavledes ka ära seista. Et kiiremini hakata mõistma sealset süsteemi, jagan siin kohal ka mõned nipid:

  • Jäta klientide nimed meelde, vähemalt nende nimed kellega juba ise tööalaselt kokku puutud. Nii saad nende teraapilisi protsesse jälgida vastava isiku patsiendikaardilt.
  • Õpi ära itaalia keelsed spetsiifilised sõnad ning nende vastsed, mis aitavad sul patsiendikaarti paremini mõista, sellised sõnad on näiteks:

Mano- käsi

Gamba- jalg

Piede- jalalaba

Anca- puus

Ginocchio- põlv

Spalla- õlg

Sin (sinistra)- vasak

Dx (destra)- parem

  • Näita huvi ise üles!

Töötajad kohapeal on väga sõbralikud kuid vähese inglise keele oskusega. Ise nad teevad nalja, et ei räägi isegi itaalia vaid ainult sitsiilia keelt.

 

Siim