Hispaania 2021

Maailma vaevavast koroonapandeemiast heitumata käisime Hispaanias, imelises Valencias. Seal tervitasid meid soe ilm, kaunis linn ja lahked inimesed. Valencia asub lähistroopilises Vahemere kliimas, kus päike paistab 300 päeva aastas. Linna läbib endisesse jõesängi rajatud 9 km-pikkune park vikerkaarevärvi lillemustrite ja palmipuude all, mis on tõeline paradiis tervisespordiharrastajatele ja vabaaja nautlejatele. Samuti asuvad seal erilise arhitektuuriga ja tohutult suur teadus- ja kunstimuuseum ning Euroopa suurim akvaarium.

Katre


Minu praktika toimus Mimasthetic ilusalongis, kus mentoriks oligi salongi omanik Ana, kes oli selle koha süda ja hing. Ta oli nii iluteenindaja kui ka kiropraktik. Hispaanlasele kohaselt oli ta soe ja sõbralik. Mul oli võimalus viibida juures, näha, küsida küsimusi ja assisteerida erinevate iluprotseduuride osas, mida tema saolngis pakuti, mille hulgas olid näohooldused, pressoteraapia, laserdepilatsioon, ripsmepikenduste paigaldamine, maniküür ja pediküür, massaaž jpm.
Enamjaolt saingi teha kõige rohkem seljamassaaže, sest antud salongis oli kampaania raames müüdud palju kuponge, mis sisaldasid näohooldust+seljamassaaži (viimane u 20 min). Igapäevaselt assisteerisin erinevate iluprotseduuride läbiviimisel, sain vastu võtta kliente, kes tulid salongi külastama ja aitasin kaasa salongi korrashoiule. Samuti sain aimu salongitöö üldisest korraldusest ja ettevõtjaks olemisest ning leidsin kinnitust, et mulle väga meeldib töötada salongis ja tundsin, et valitud massööri elukutse on mulle tõesti sobilik.

Heimar

Crossfit Valencia


Minu praktikakoht oli Crossfit Valencia klubis, kus juhendajaks oli massöör-treener ja teiseks juhendajaks füsioterapeut. Mõlemad jagasid oma teadmisi oma valdkondadest. Sain nende erialaseid töid pealt vaadata ja kui oli vaja teha tavalist klassikalise massaaži osa, sain mina oma oskusi erinevate klientide peal demonstreerida. Sain õppida nii füsioteraapilisi võtteid, et täiendada oma olemasolevat teadmistepagasit kui ka omandada massöör-treeneri üldkehalisi teadmisi, kuidas teatud lihaseid teatud olukorras lõdvestada, crossfit treeninguid läbi viia ja klientidega suhelda.

Juhendaja demonstreeris kupumassaaži dünaamikat. Hetkeks kuumaks köetud kupud pannakse natukeseks naha peale ning ära võttes on näha kus on punasemad kohad võib olla tegemist stressi või probleemse kohaga kuhu veri kogunema kipub.

Kokkuvõttes jäime meie oma välismaal veedetud praktikajaga väga rahule ja kindlasti soovitame võimalusel ka ise minna, sest seal saadud kogemus andis väga palju julgustust ja sisendas eneseusku ning aitas seada sihti ka edasiste tulevikuplaanide jaoks. Kahtlemata on see väärt, et oma hirmud ületada ja elada väljaspool mugavustsooni, kus saabki päriselt ennast inimesena mitmekülgselt arendada.